Horoskopi, 3 nëntor 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

132

Dashi

Duhet të punoni fort për të fituar më shumë para. Kjo mund të përfshijë orë të zgjatura pune, ose vetëm të bëni disa veprime shtesë në bankë.  

Aftësitë tuaja artistike nuk do të jenë më të njëjtin ritëm por qetësohuni dhe lërini gjërat të rrjedhin, idetë do të vijnë përsëri.

Demi

Sot do të haseni me vonesën e marrjes së disa njohurive. Kjo mund të jetë zhgënjyese, por mos e lejoni t’ju mposhtë. Ju do ta merrni atë, vetëm se jo në kohë. Kjo nuk është një ditë e mirë për të lidhur kontrata ose për të nisur pushimet. Është një ditë e shkëlqyer për t’u marrë me detyrat tuaja.

Binjakët

Lajmet shqetësuese rreth ekonomisë globale dhe tregut të aksioneve, mund t’ju vendosin në mëndyshje për të ardhmen tuaj financiare. Mos u shqetësoni. Ekonomia globale është në rrugën e duhur dhe gjithashtu edhe ju. Kapitali i investimeve në pronë mund të jenë në rënie, por do të rinovohen shumë shpëjt. Mos besoni çdo gjë që lexoni ose dëgjoni.

Gaforrja

Ditën e sotme mund të mos keni komunikim të mirë me një mik të afërt ose një partner romantik. Kjo gjë do t’ju futë dyshime nëse ky person kujdeset ende për ju. Ai ose ajo është duke përjetuar disa vështirësi, që mund të përfshijnë paratë, kështu që nuk janë në ditët e tyre më të mira. Dëgjoni nëse miqtë tuaj duan të flasin, nëse jo thjesht qëndroni afër tyre. Kjo është ajo që ka rëndësi.

Luani

Keni një kopësht ose disa bimë në shtëpi të cilat duken të thara? Ju duhet t’i rigjeneroni ato. Mund të ndjeni se disa gjëra janë një telash më i madh nga sa vlejnë. Jepini vetes hapësirë që të jeni të zymtë për pak kohë dhe më pas gjallërohuni. Blini një dhuratë për veten.

Virgjeresha

Sot një mik i afërt, partner dashurie, ose fëmijë mund të jetë në gjendje të qetë dhe melankolike. Ju mund të pyesni veten nëse mund të jeni ju shkaktarët e asaj gjendjeje, por mos u shqetësoni, nuk ka të bëjë me ju. Përgjegjësitë mund të bihen të kushdo, përfshi edhe ju. Kujdesuni për punën tuaj dhe më pas shpërbleni veten.

Peshorja

Përgjegjësitë në shtëpi mund të rriten ndjeshëm sot, duke ju lënë të ndiheni sikur jeni i vetmi person në familje që bëni gjithçka. Ju mund të zhyteni në errësirë por mos e bëni këtë gjë për shumë kohë. Do të ndiheni shumë më mirë nëse vendosni të kujdeseni për gjithçka që duhet të bëni dhe më pas e trajtoni veten duke dalë jashtë për të festuar. Shkoni në kinema, ose më mirë akoma në një koncert.

Akrepi

Nxito dhe prit është motoja e sotme. Një vizitë nga një mik i ngushtë, partner romantik ose koleg mund të shtyhet, dhe shkak për këtë mund të jetë një çështje që ka lidhje me paratë ose artin. Kjo ju mban të gozhduar dhe nuk ju lejon rë shkoni askund.

Në të tilla raste është më mirë të mos e mbani mendjen aty. Gjeni diçka për të bërë gjatë kohës që prisni dhe koha do të kalojë më shpejt.

Shigjetari

Ju po punoni si duhet për financat. Mund të doni të punoni më mirë por përkohësisht ndiheni të dekurajuar. Duket sikur duhet të punoni shumë për të qenë në paqe me veten. Kjo është më shumë rezultat i ritmeve tuaja të ulta sesa një vlerësim i vërtetë i situatës suaj. Sot mund të duhet të punoni më shumë, por do të merrni rezultatet që doni. E nesërmja do të jetë një ditë më e mirë.

Bricjapi

Sot ju mund të ndiheni sikur dukeni shumë keq dhe me siguri do të doni të ndryshoni gjithë pamjen tuaj. Blini disa rroba të reja dhe bëni ushtrime fizike. Edhe nëse ju dukeni mire, këto aktivitete do t’ju bëjnë të ndiheni mirë dhe të rrisni vetbesimin tuaj. Imazhi juaj për veten është në përputhje me gjendjen e mendjes tuaj, ju mund të ndiheni pak të plogësht tani.

Ujori

Sot ju mund të diheni të padëshiruar edhe nëse nuk ka asnjë arsye reale për të. Lidhjet tuaja janë shumë të forta, por ritmet tuaja biologjike janë shumë të ulëta, kështu që ju keni probleme vetvlerësimi. Telefononi një mik të ngushtë dhe dilni për të bërë pazar ose shikoni ndonjë film. Në fund të ditës ju do të ndiheni si dikur.

Peshqit

Planet per t’u mbledhur me miqtë sot mund të shtyhen për shkak të papërgjegjshmërive. Ai  do t’ju kërkojë të takoheni më vonë. Një person afër jush mund të ndihet keq sot. Përpiquni që ta bëni atë të harrojë pasiguritë dhe ta shikojë situatën ashtu siç është.