Termeti në Korçë, banorët braktisin shtëpitë

144

Tërmeti i kësaj të premteje ka shkaktuar panik tek qytetarët e qytetit të Korccës, të cilët kanë braktisur banesat duke qëndruar jashtë.

 

Informacionet paraprake bëjnë me dije se raportohet për dëme materiale në fshatin Qafzezë të Kolonjës dhe në Vidohovës të Devollit, banesat e  të cilëve janë dëmtuar dhe nga termeti i qershorit.

 

Ndërkohë kryebashkiaku iDevollit Eduart Duro, është shpehur se nga lëkundjet e termëtit 5 banesa të dëmtuara me 1 qershor kanë pesuar deme më të mëdha.