Moti për ditën e enjte, 31 tetor 2019

121

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje shiu të përqëndruara në zonën Jugperëndimore . Era do të jetë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi maksimale 8 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 2 me lartësi vale 0,5- 0,8 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  8/16°C

Zonat e ulëta  10/23°C

Zonat bregdetare 15/23°C