Moti e hënë, 28 Tetor 2019

118

ipas MeteoAlb: Vlerat e larta barike do të bëjnë që moti në zonat bregdetare dhe zonat e ulta të paraqitet me kthjellime POR vranësira kalimtare do të ketë në zonat malore veriore-Lindore.

PO ashtu dhe pasditja parashikohet të vijojë në të njëjtat kushte atmosferike.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 26°C.

Era do fryjë e lehtë në veri por mestare në brigjet detare jugore me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.