Sherr në diskotekë, vëllezërit shqiptarë qëllojnë me thikë italianin

177

Dy vellezer shqiptare janë arrestuar në Brescia pasi kane goditur me thike një shtetas italian pas një sherri.
Ngjarja ka ndodhur në diskotekenb e Molo-s.

Dy vellezerit 22 dhe 24 vjec kanë debatuar verbalisht për shkaqe ende të panjohura në ambjentet e diskos me 30 vjecarin italian.
Më pas teksa kanë dalë nga ambjentet e diskotekes, sherri ka vijuar dhe vellai me I vogël, 22 vjecar ka qëlluar me thikë në trup, shtetasin italian.

Ky I fundit është dërguar me urgjence në spital, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.
Por vec akuzave për këtë ngjarje, dy vellezerit shqiptar do të duhet të gjykohen edhe për faktin që qëndronin ilegalisht në Itali.