Rudina Hajdari: Lapraka, kryeqyteti i Tiranës (VIDEO)

311

Deputetja Rudina Hajdari, edhe në seancën e sotme, teksa fliste për tryezën e thirrur nga OSBE-së për reformën zgjedhore dhe ndryshimin e sistemit elektoral, lëshoi perlën e rradhës.

Deri sot nuk e dinim që Tirana, kryeqyteti i Shqipërisë, paska një kryeqytet të sajin. Këtë na i mësoi Rudina, sipas së cilës, kryeqyteti i kryeqytetit është Lapraka.