Moti për ditën e hënë, 23 shtator 2019

115

Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe reshje shiu në mesditë dhe pasdite,
Reshjet e shiut do të intesifikohen gjatë mbrëmjes dhe në orët e para të ditës së martë me stuhi dhe shkarkesa elektrike .

Era do të jetë me drejtim Juglindje me shpejtësi maksimale 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie.

Temperaturat min dhe max:
Zonat malore 10/21°C
Zonat e ulëta 14/26°C
Zonat bregdetare 18/25°C