Edi Rama, Sonila Meço ,Rudina Magjistari bëhen nostalgjikë dhe fotografojnë të njëjtën gjë.

464

Mbrëmja e 15 gushtit kishte hënë të plotë, e pavarësisht miteve apo besësytnive famëkeqe që qarkullojnë rreth këtij fenomeni, pamja që shfaqet në netët me hënë të plotë është spektakolare.

Dikush bëhet romantik, dikush melankolik, dikujt i shkakton ndjenjën e nostalgjisë, e një tjetër thjesht shijon pamjen e veçantë që i ofrohet; tashmë teksa të gjithë jemi me telefona nëpër duar, vështirë se mund ti rezistojmë shkrepjes së një foto teksa shohim fenomenin e hënës së rrumbullakosur.

Njëjtë kanë vepruar edhe disa prej emrave të njohur në radhët e VIP shqiptar mbrëmjen e kaluar, të cilët të ndodhur pothuajse të gjithë nê det ku kjo pamje bëhet edhe më spektakolare që nga Edi Rama, Sonila Meço, Rudina Magjistari e deri tek Olta Gixhari, Rudian Dembacaj, Jonida Maliqi e të tjerë emra, të gjithë fiksuan pamjen e mrekullueshme në celuloid, duke e ndarë më pas me ndjekësit e tyre në instagram.