Po festonin daljen e shokut nga bu rgu arrestohen dy vëllezërit e shumëkërkuar.

298

Policia e Dibrës ka vënë në pranga dy vëllezër Kalosh Kaca 36 vjeç dhe Artur Kaca 28 vjeç të cilët ishin shpallur në kërkim për një ngjarje të ndodhur në prill të 2018 ku së bashku me vëllain tjetër Rr Kaca i arrestuar ditën e ngjarjes nga policia kanë plagosur me breshëri automatiku Erjon Çerën 24 vjeç, për motive hakmarrjeje.

Operacioni Tartaj për kapjen e dy vëllezërve është organizuar mëngjesin e sotëm, ku ata po festonin daljen e një mikut të tyre nga bu rgu.

Të akuzuarit do të përballen me akuzat për veprat penale Vr asja me paramendim mbetur në tentative, kryer në bashkëpunim dhe Mbajtja pa leje e ar mëve lu ft arake

Më 6 Prill 2018 tre vëllezër kanë shkuar në banesën e një 24 vjeçari Erjon Çera dhe e kanë qëlluar me armë duke e pla gosur rë ndë ndërsa shkak dyshohet të ketë qenë një konflikt për kullotat. Ngjarja është shënuar në fshatin Nezhaj të Dibrës.