Rama: Flet fallxhorja për blerjen e votave por SHKP e Skraparit e njeh dhe vetë Lulzimi.

141

Kreu i qeverisë Edi Rama deklaroi se akuzat për blerje të votave përhapen nga Monika Kryemadhi duke e quajtur këtë një situatë paradoksale pasi edhe kjo e fundit sipas tij është e përfshirë në blerjen e votave.

Dhe këtë-mnuk e kam thënë unë por edhe vetë Lulzim Basha.”Fallxhorja i tremb të tre ata dhe këdo që i del përpara. Kishte çmendur edhe Neritanin.

Del fallxhoja thotë ‘Zot shpëtoje Shqipërinë nga blerja e votave, por të merrej Zoti me këtë punë do e mbyllte brenda në shtëpi’. Po këtë nuk e them vetëm unë. E ka thënë vetë Lulzimi, SHPK e Skraparit e blerjes së votave” tha Rama.