52 vjeçari vdes duke punuar në minierë

204

Një minator ka humbur jetën këtë të mërkurë në Librazhd pas një aksidenti të ndodhur në minierën e Hotolishtit.

Minatori që ka humbur jetën është me inicialet Hyqmet Vercari, rreth 52 vjeç, nga Pishkashi.

Siaps policisë 52 vjeçari është aksidentuar me makineri të punës.

Ndërkohë grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.