Stoltenberg do të takohet në Tiranë me Ramën e Metën

350

Jens Stoltenberg sekretari i pergjithshem i NATO-s mberrin te dielen ne Tirane, ne nje vizite te paplanifikuar me pare.

Perpara ndaleses per ne Shkup, e cila ishte e planifikuar qe me pare ne datat 2 dhe 3 qershor, kreu i Aleances se Atlantikut te Veriut ka vendosur qe te beje nje ndalese ne kryeqtetin shqiptar, vetem pak ore perpara protestes se radhes se opozites.

Stoltenberg ne vitziten e tij disa oreshe ne tirane pritet te takohet me presidentin Meta dhe me kryeministrin Rama, me te cilin eshte planifikuar te zhvillohet dhe nje konference per shtyp ku pritet te dergohen disa mesazhe te forta lidhur me zhvillimet e fundit ne vend nga protestat e opozites.