Përplasja tragjike në Peqin nga shpejtësia, rritet bilanci (Video)

680

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në aksin nacional Peqin-Elbasan, ku në një person ka humbur jetën dhe katër të tjerë janë plagosur.

 

Informacionet bëjnë me dije se dy makina një tip ford AA299 EX është përplasur më një Toyota si pasojë një grua identiteti i të cilës nuk bëhet i ditur ka humbur jetën.  Dy nga të plagosurit e aksidentit janë janë Ismail Hoxhallari dhe Gezim Braho banues në Korçë.

 

Shkak i këtij aksidenti të rëndë është bërë shpejtësia e tej normave te lejuara. Ndërkohë policia vijon punën për identifikimin e viktimës dhe zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.