Mëngjes i shëndetshëm me qumësht, arrë kokosi dhe tërshërë

445

1 filxhan qumësht kokosi, ½ gotë tërshërë, 20 gr rrush të thatë, 20 gr fara kungulli, 10 gr fara kia, 15 gr arra, 1 “lugë çajit” mjaltë, 1 banane

Bashkojmë të gjithë përbërësit duke përgatitur një mëngjes të shëndetshëm dhe të shijshëm. Një ditë mund ta përgatisim me banane një ditë me karrotë dhe pak kanellë ose dhe me ndonjë frut tjetër.