Horoskopi për ditën e hënë, 29 prill 2019!

470

Dashi

Ndikimet planetare të sotme do të tentojnë të ngatërrojnë idetë e të lindurve në shenjën e Dashit. Do të jetë e vështirë të kuptohet se si të veprohet për të sjellë përsëri ekuilibrin në sferën sentimentale. Madje edhe beqarët do të ndihen të hutuar dhe do të jenë të pasigurt se çfarë duhet të bëjnë. Mërkuri në shenjë njofton mundësi të mira për tejkalimin e pengesave në punë.

 

Demi

Jeta juaj e dashurisë do të zhvendoset nga ndikimi i Hënës dhe Venusit. Në mbrëmje ju do të merrni një ftesë interesante që ju nuk mund ta refuzoni. Miqësi të reja për beqarët që duan të kenë përvoja të reja, ju vetëm duhet të zgjidhni. Jeta juaj e punës po merr drejtimin e duhur. Sot do të vlerësoheni shumë nga kolegët dhe eprorët.

 

Binjakët

Situata e dashurisë sot nuk do të jetë vërtet e favorshme, marrëdhënia juaj nuk ju kënaq mjaft dhe do ta ndjeni nevojën të qëndroni vetëm për pak kohë për të reflektuar dhe kuptuar ndjenjat tuaja. Për beqarët do të jetë një ditë e veçantë, për t’u shpenzuar në një mijë angazhime. Lajm i mirë në frontin e punës, merrni mundësitë më të favorshme për të arritur atë që dëshironi.

 

Gaforrja

Është momenti i llogaritjes, Mërkuri lëviz të gjitha ato situata që kërkojnë qartësi. Qëllimi është të gjeni një ekuilibër të plotë me veten dhe të dashurit tuaj. Kuptim dhe pjesëmarrje e madhe për beqarët me njohjet e reja. Ju do të jeni plot energji dhe do të jeni gati për t’u përballur me gjithçka që do t’ju paraqitet në punë. Është koha për të nisur me këmbën e djathtë.

 

Luani

Mundohuni të rifitoni besimin e të dashurit/es tuaj nëse doni të jeni i sigurt për të bërë një shkelje të re në zemrën e tij. Miqtë e vetëm do të jenë nën mbrojtjen e Venusit që premton takime interesante dhe vendosmërisht intriguese! Ju do të jeni plot angazhime dhe do të vijnë edhe kontakte të reja biznesi. Pozicioni juaj përmirësohet dita ditës.

 

Virgjëresha

Një ditë e dedikuar për dashurinë dhe miqësitë, hyrja e një hëne të shkëlqyer do të japë forcë dhe balancë për Virgjëreshën. Venusi në tranzit ju siguron mbështetje në të gjitha frontet. Beqarët mund të gëzojnë luksin e lënë të shkojnë në shoqërinë e personit të dëshiruar! Jupiteri ju jep stimujt e duhur për të hequr qafe të kaluarën dhe të lënë hapësirë për të rejat. Dita e ndryshimeve.

 

Peshorja

Ndryshimet që po ndodhin në jetën tuaj janë të rëndësishme. Pra, vazhdoni të kultivoni atë që ka rëndësi, e dini që mund t’i besoni të dashurit/ës tuaj. Beqarët nuk do të kenë për të marrë vendime, më mirë ende prisni nëse jeni të pasigurt! Jini të durueshëm dhe së shpejti do të arrini qëllimet tuaja. Pritja do të shpërblehet plotësisht.

 

Akrepi

Disa hije do të shqetësojnë ditën, por nuk do të kenë ndikim në marrëveshjen me partnerin/en. Së shpejti çdo gjë do të jetë e qetë përsëri dhe do të jeni të qetë. Perspektiva të mira sot për beqarët që do të takojnë njerëz interesantë dhe shumë të këndshëm. Shfaqini projektet tuaja me qetësi dhe me bindje, sot meritoni kënaqësitë e duhura.

 

Shigjetari

Mos lejoni që ju të përfshiheni nga paniku dhe ankthi. Qielli është në anën tuaj dhe ju inkurajon që të besoni se më e mira është ende duke ardhur. Mundohuni të mos grindeni me ata rreth jush. Në dashuri kthesa të papritura për beqarët, aventura të reja ju presin. Rezultatet e mira që po merrni mund të shkaktojnë zili të disa kolegëve. Mos u mërzit.

 

Bricjapi

Venusi dhe Dielli në shenjë ju japin fuqinë dhe balancën që ju nevojitet, por ato gjithashtu ju japin shumë pasion. Marrëveshja me partnerin/en është në dorën tuaj! Beqarët nuk duhet të kenë frikë të bëjnë gabime dhe do të duhet të hedhin veten në një marrëdhënie të re. Qielli pozitiv i sotëm ju premton rezultate të mira në sektorin profesional, por jini të kujdesshëm në zgjedhjet tuaja.

 

Ujori

Situata juaj sentimentale vazhdon të përkeqësohet dhe në kundërshtim me fazën profesionale nuk rezervon lajme pozitive. Do të duhet pak kohë për të zgjidhur çështjet e zemrës. Edhe zemrat e vetmuara duhet të jenë të durueshëm, edhe pak dhe gjithçka do të vendoset në vendin e duhur. Shumë gjëra po evoluojnë dhe Mërkuri gjithmonë ju ofron zgjidhjen e duhur në kohën e duhur.

 

Peshqit

Kjo ditë do të shënohet nga bashkimi me të dashurit tuaj. Keqkuptimet që kanë karakterizuar kohën e fundit do të anulohen dhe dashuria do të kapërcejë çdo pengesë. Nëse je i vetmuar dhe vetmia ju frikëson, mos u shqetësoni, do të gjesh personin e duhur për ty. Në rrugën drejt avancimit të karrierës, ju keni bërë mirë punën tuaj dhe do të shpërbleheni shumë mirë.