Nga Beckham te Ronaldo, yjet e futbollit urojnë Krishtlindjet

319

Krishtlindjet kanë mbërritur edhe te yjet e futbollit, të cilët në mënyrën e tyre kanë uruar në rrjetet sociale.

Portugezi Cristiano Ronaldo ndau një foto nga familja e tij, e dashura Georgina dhe katër fëmijët, ndërsa bashkëngjitur shkroi: “Gëzuar Krishtlindjen!”

Po ashtu, kapiteni i Realit Sergio Ramos, postoi një foto të tijën pranë pemës së Krishtlindjeve dhe uroi.

Por jo vetëm futbollistët aktiv, urimin për Krishtlindje e kanë bërë edhe ata që tashmë kanë varur “këpucët në gozhdë” nga Beckham te Figo.