Surprizon moti, ja çfarë do të ndodhë gjatë pasdites së sotmei

433

Fillimi i javës data 03 Dhjetor 2018 moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje të pakta shiu të pakta përgjatë vijës bregdetare.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje .

Temperaturat min dhe max

Zonat malore -1/9°C

Zonat e ulëta 6/17°C

Zonat bregdetare 8/18° C