Temperaturat pësojnë rënie / Ja si do jetë moti në vijim

448

Moti gjatë ditës të sotme do të karakterizohet nga vranësirat e dendura dhe të shoqëruara me reshje shiu.

Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5 deri në 2,5 metër në det të hapur.

Temperaturat maksimale në zonat malore do të arrijnë në 11°C, në zonat e ulëta 17°C dhe ato bregdetare 18°C