Kolla, gripi dhe bllokimi zhduken brenda një nate, me 4 përbërës që i kemi të gjithë në shtëpi

435

Ndër problemet më të zakonshme dhe të bezdisshëm janë patjetër kolla, gripi dhe gjithçka që rrjedh prej tyre, sidomos në dimër, kur bakteret dhe viruset përhapen shumë shpejt në vende publike të tilla si vendet e punës dhe shkollat ​​dhe, për fat të keq, fëmijët janë më të prekur.

Ilaçet edhe pse mund të jenë shumë efektive, e vërteta është se pothuajse gjithmonë të japin efekte anësore si lodhje, dhimbje koke, përgjumje, etj.

Sigurisht, gjithmonë është mirë të ndjekësh këshillën e mjekut, megjithatë, ilaçi i mëposhtëm natyral mund të jetë shumë i dobishëm dhe gjithashtu nuk ka efekt sekondar.

Dy përbërësit më të rëndësishëm janë mjalti dhe xhenxhefili, rezultatet do t’ju habisin.

Përbërësit:

1 lugë gjelle xhenxhefil i freskët; 1 lugë gjelle mjaltë organik; 1 lugë gjelle miell; 1 lugë çaji vaj ulliri; Garza; Ngjitëse mjekësore.

Përgatitja:

Shtoni mjaltë dhe miell në një enë dhe përzieje mirë.

Pastaj, shtoni vaj ulliri dhe xhenxhefil, të gjithë përbërësit duhet të jenë të përzier në mënyrë të përkryer.

Si t’i përdorni:

Merrni në garzë përzierjen dhe vendoseni në gjoks ose mbrapa personit, i cili ka kollë dhe grip.

Nëse aplikohet tek një fëmijë, garza duhet të hiqet pas një maksimumi prej dy ose tre orësh, ndërsa një i rritur mund ta mbajë atë gjatë natës.

Përveç kësaj për të qenë shumë efektiv, ky ilaç nuk ka efekte anësore, siç u përmend më sipër, megjithatë, është gjithmonë mirë që të konsultoheni me një mjek nëse ju nuk merrni rezultate. Mos harroni të mos vetëmjekoheni, shëndeti është si koha, ato kanë me vlerë së ari!

Ndani këtë ilaç natyral me miqtë tuaj.

Mos aplikoni në rast të alergjive ose ndjeshmërisë së veçantë ndaj përbërësve.