Mos dekretimi i Gjeneral Sander Lleshit na kujton mos emnimin e Ardian Ndreca si Ambasador në Vatikan

1375

Mos dekretimi i Gjeneral Sander Lleshit na kujton mos emnimin e Ardian Ndreca s e pertej lojnave politike qe mund te perdoren si alibi fshehin nji sulm diabolik ndaj vlerave ma te mire intelektuale e njerezore te Komunitetit Katolik.

Pavarsisht intrumentalizimeve me u duke si “katolik” otomanet kurre nuk bahen te tille edhe nese ujin e bekuem mbi ta e hedh Kardinali apo edhe vete Papa. Kostitucioni i tyne shpirtnor asht i kalbezuem prej te keqes e inadit.

Katoliket e “tredhun” duhet ta kuptojne nji here e mire se e vetmja politike ne Shqipni asht antikatolicizmi i smure e ska asnji ndasi e majte dhe e djathte. Rama tash ka dy rruge o te shkarkoje Presidentin ose ne kjofte burre te dorehiqet vete. Fatkeqesisht nuk asht burre. Shpresoj me u pergenjeshtrue.

OPINION Nga Nesti ZEFI