Surprizat e motit për nesër, temperaturat shkojnë deri në 0 gradë

289

Edhe pse kjo javë ka nisur me temperatura më të ulëta nga javët e tjera, sipas Meteoalb ditën e enjte temperaturat do të shkojnë deri në 0 gradë.

Prandaj për të gjithë ata që dalin herët nga shtëpia të vishen trashë.

Por Meteoalb gjithashtu njofton se këto temperatura do të jenë vetëm për nesër, pasi të premten, të shtunën dhe të dielën temperaturat do të rriten ndjeshëm duke shënuar maksimumin deri në 27 gradë celsius.