Zjarri shkrumbon 10 makina në Elbasan, pronari u arrestua për trafik droge

459

Zjarri i rënë në një servis dhe pikë shitje te makinave në lagjen “Skenderbej” në Elbasan ka lënë pas dëmë të mëdha material.
Policia bëri të ditur se zjarri ka rënë në servisin “Autohokej” në pronësi të shtetasit Elton Kila I cili njihej edhe me emrin Kastriot Kila.
Zjarri në fillim ka rënë një një mjet dhe më pas në total janë djegur 10 automjete.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të zjarrit I cili dyshohet se mund të jetë I qëllimshëm.
Shtetasi Elton ( Kastriot) Kila u arrestua disa ditë më parë për llogari të drejtësisë italiane kua ai akuzohet për disa vepra penale, mes të cilave edhe për trafik droge.