‘Kur ankoheshe për çmimin e domateve haje 5 vjet burg’, Shehu: Sot, sa vite do vendosë Rama për …

626

Deputeti i PD-së, ka ironizuar sot me nismën e kryeministrit Rama për të vënë në zbatim paketën antishpifje.

Përmes një postimi në ‘facebook’, Shehu ka kujtuar kohët e shkuara të diktaturës, kur nëse ankoheshe për çmimin e domateve të dënonin me 5 vjet burg.

“Sa vite burg do te vendose Kryeministri ne “Paketen e tij Antishpifje” per ate qe ”shpif” se: “Cmimi stratosferik i naftes, rritja e metejshme e tij, cilesia e saj skandaloze, vijne nga taksat e larta dhe aferat korruptive te qeverisjes”?- shkruan Shehu.

Postimi i plotë:

Sa vite burg do te vendose Kryeministri ne “Paketen e tij Antishpifje” per ate qe ”shpif” se: “Cmimi stratosferik i naftes, rritja e metejshme e tij, cilesia e saj skandaloze, vijne nga taksat e larta dhe aferat korruptive te qeverisjes”?

Ne baze te ish Nenit 55 te Agjitacion e Propaganes, po te shpreheshe dikur se cmimi i domateve eshte i larte beje 5 vite burg!

Po te guxosh te shkosh me lart me “shpifjet”, duke perseritur thenien emblematike: “Nje shtetit i korruptuar grabit qytetaret me taksat e larta, per tja kaluar me tej parate mafias me punime e sherbime publike abuzive” (psh me PPP-te ne Shqiperi), sa vite?

Dikur do te ishte toga….po sot sa do te vendose Kryeministri?!

Ne fakt edhe ai vete e di mire se nuk mund te beje asgje te tille, vecse desheron te heqe vemendjen nga skandalet e te frikesoje ata qe mundet, duke i detyruar te blejne nje”dry” per gojen, si dikur.