Shpërthen në flakë një makinë pranë portit të Durrësit

416

Një automjet është përfshirë nga flakët në hyrje të qytetit bregdetar të Durrësit. Mjeti tip Ford Fokus ka qenë i parkuar pranë rreth-rrotullimit në kahun e hyrjes për në portin detar.

Ndërsa pak kohë pas parkimit nga drejtuesi i tij, mjeti është përfshirë nga flakët në pjesën e përparme. Ndërhyrja e zjarrfikëseve ka bërë të mundur shuarjen e zjarrit, ndërsa po hetohet për zbardhjen e shkaqeve të tij.

Mjeti ka qenë me targa italiane dhe paraprakisht mësohet se është në pronësi të një emigranti shqiptar.